20 Ekim 2012 Cumartesi

Ülke Bayrakları Resimleri


3 yorum:

 1. ''Kendimle konuşuyordum o gece. 'Ağlama dedim, ağlama sakın, bir damla gözyaşın senin kazanıp yitirdiğin her şeyden üstündür. Böyle birden yok oluyorsa her şey, bırak her şeyi dedim bırak dünya ile vedalaşmayı. '

  O gün anlamıştım aslında
  büyüklüğün ve gururun gitmesi, canın elden gitmesinden daha çok can yakardı. 'Her gün hangi hüzün geldiyse karşına, çaldıysa kapını ansızın, çıkacağı vardır demek ki dedim'. O günden sonra mühürlenmiş duyguların sığınağında geçirdim hayatımı. Bir battaniye sıcaklığı gibi duygularımı sıkıca sardım. İzin vermedim, üşümeye.

  ...Anlıyorum insanları da, kendimi de. Garip bir cilveydi bu, körü körüne inandığın, yapmak istediğin şeyleri yaptıktan sonra pişmanlık duymak, evet gerçekten garip bir cilveydi bu. Hepimizin hayatının bir anında mutlaka bulunan bir gerçekti bu. Başta önemsiz gibi gözükür bu gerçek, sonra tamamen kaybedince bunu anlarsın değerini.

  Ama yine de teselli ederdim kendimi o günden sonra, shakespeare okurdum. Tek bir cümlesiyle bile hayatımın akışını durdurudum, paragraflarımı sonlandırırdım, yazılamazdı üstüne.''

  Yiğitçe alınmış bir yara, soylu bir yara, onurun ve soyluluğun nişanıdır.

  W.Shakespeare.

  YanıtlaSil
 2. Onu sarhoş eden, çevresindeki herkesin ona gösterdiği hayranlık değil, bir kişinin hayranlığıdır.

  Anna Karenina
  Lev Tolstoy

  YanıtlaSil
 3. Yaşam boyu ne çok şeyin yanından geçip gitmişizdir.
  Ne çok fırsatın,
  Hayalin,
  İnsanın,
  Ve ihtimalin...

  Murathan Mungan

  YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.