20 Aralık 2012 Perşembe

Sarımsak ve Limon Suyu Mucizesi

Damar tıkanıklığı ve Tansiyon hastaları için alternatif doğal tedavi önerileri veriyoruz ancak birazdan okuyacaklarınızı doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Neticede bu bilgi bilimsel bir makale değildir.

Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.

Türkiye'deki birçok doktor da hastalarına bu formülü öneriyor.

Malzemelerimiz:

- 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış saf limon suyu

- 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak

- Ağzı sıkı kapanan 2 litrelik cam kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir ancak en sağlıklısı cam ürünleri kullanmaktır) güneş ve gün ışığı görmemesi için dışına alüminyum folyo kapatın.

Yapılışı:

- Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurunuz.
- Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatınız.
- 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayınız.
- Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.
- 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu her gün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

Faydaları:

1- Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi edip, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasın yenilemesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5- Tüm romatizmal iltihabi önlüyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

Allah şifayı hemen yanı başımızda yaratacak kadar merhametli, hâkim ve âlimdir.

Dipnot: Kan inceltici kullananlar "Doktora danışmadan" denemesin, düşük tansiyon problemi olanlar çok dikkat etmeli...

2 yorum:

 1. Kötümser yalnız tüneli görür,
  iyimser tünelin sonundaki ışığı görür,
  gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.

  J. Harris

  YanıtlaSil
 2. Fırat bey bilemiyorum yorumunuzu siz mi sildiniz, yoksa yanlışlıkla ben mi sildim. Şayet ben sildiysem özür dilerim.Antalya'da limon çok olduğu için limon tüketiyoruz. Kayısı olsa kayısı tüketirdik.Var da bizmi yemedik :-)

  YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.