30 Ekim 2012 Salı

Aplus Tur, Sarvan Travel

Eşim ve çocuklarımla gece dışarı çıktık, biraz eğlenmekti niyetimiz. Gittiğimiz yerde dolaşırken düzgün giyimli bir Bey elinde broşürü ile bize yaklaştı ve Cumartesi günü sadece özel ailelerin bir arada olacağı tatil tanıtım seminerini izlememiz için bizi davet etti. Eğer gelirsek tatil kazanma imkanımızın olduğunu da belirtti. Adımızı ve telefon numaramızı aldı. O geceden sonra defalarca telefon ile aranarak tatil kazandığımız için toplantıya gelmemiz konusunda ısrarcı oldular.

Ertesi gün sabahtan yine telefonlar başladı. Kahvaltı bile yapmadan apar topar Aplus Tur tanıtım seminerinin yapıldığı Porto Bello Hotel'e gittik. Aplus Tur yetkilileri bizi kapıda karşıladılar, tatil kazandığımızı söyleyip tebrik ettiler. Akşama kadar bizi orada oyaladılar ve ikna etmek için epey uğraş verdiler. Sıkboğaz edildiğimizi hissettik. Tam vazgeçmiştik ki, ne olduysa eşim yurtdışı tatillerini duyduğunda bana baktı ve ben de eşimin bu bakışı karşısında sessiz kaldım. Sanki dilimiz bağlandı.
Bunun üzerine Aplus Tur acentesinden 17/06/2012 tarihinde beş yıllık tatil paketi satın aldık ve karşılığında 3.180 TL ödeme yaptık.

2 + 1 olarak gerçekleşen üyeliğimize istinaden 4 kişilik hediye tatil kazandık. Ancak bu güne kadar ne hediye tatil gerçekleşti ne de sözleşmenin 5. Madde, a bendinde yazıldığı üzere 1 ay içerisinde bize gönderilmesi taahhüt edilen Avantaj ve üyelik kartları hala elimize ulaşmadı.

27 Haziran 2012 tarihinde hediye tatil formumuzu (216) 358 08 19 nolu faks numarasına faksladık ancak ellerine ulaşmadığını bildirdiler ve mail ile göndermemizi istediler. Biz de mail olarak tercihlerimizi yazıp yolladık. Bize otel rezervasyonu yapmamız için email ile otel seçenekleri gönderildi tekrar seçim yapıp, bildirdik. Bundan sonra defalarca telefon etmemize ve email yazmamıza rağmen hiçbir cevap alamadık.

Bu olaylar sırasında 0 507 457 02 12 ve 0(216) 358 25 05 numaralı telefonla bir de kaydetmediğim birçok telefonla görüşme yaptım. Her defasında "hemen ilgileneceğiz ve size döneceğiz" denmesine rağmen maalesef dönüş yapan olmadı.Gelişen bu olaylardan sonra anladık ki dolandırılmıştık. Bu konuda mağduriyetimizi sizlerle paylaşıyoruz ki dolandırıcıların son tekniklerinden haberiniz olsun. Yasal yollara başvurmaya karar verdik. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.


23 Temmuz 2012

Mağdur Vatandaş


Konu ile ilgili diğer yazıları okumak için tıklayınız.

Sarvan Travel

Aplus Tur, Son Haberler

Aplus Tur, Acentesinden Son Haberler

Aplus Tur 2013

Aplus Tur

Aplus Tur, Sarvan Taravel

APlus Tur Mağdur Etmeye Devam Ediyor

APlus Tur Tatil / Şikayet

A Plus Tur Mağdurları

Aplus Tur, Neden Yaptın Bunu Bize?

7 yorum:

 1. “Güven, kazanılan bir şey değil, inşa edilen bir şeydir…”

  Murathan MUNGAN

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim.
  Size de, bize de geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 3. Tüketici tarafından kazanılmış emsal dava sonucu elinde olan varsa paylaşalım.

  YanıtlaSil
 4. Bir daha Antalya'da toplantıları olduğunda bana önceden haber verirseniz
  Önce karakola dolandırıldım diye haber vereceğim, sonra da gazetecilere haber vererek toplantının yapıldığı yere gideceğim. Hem oradaki yeni üye olacakların mağdur olmasını engellemiş olacağım hem de bana yapılanın hesabını soracağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. su anda bodrum dedeman aquaparkdalar dedikleriniz dogruysa bende dolandirildim

   Sil
 5. Sunpark Otelcilik
  Sunpark Otelcilik San. Tic. Ltd. Şirketi

  Tel: (0212) 696 4250
  Adres: Eğitim Mah. 1. Açıkgöz Sok. Atak Plaza Ofisi No:16 Kadıköy, İstanbul, Türkiye
  Faks: (0212) 696 4280

  Sunpark Otelcilik : Namı diğer Sarvan Travel ve Aplus tur hakkında şikayettir!
  Kategori : Turizm » Tur Operatörleri » Para İadesi Şikâyetleri
  24 Ocak 2014
  Şikayet No : # 389
  Şikayet :Alo şikayet bölümünü ve Sarvan travel'i yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum. Mağdurlardan biri de benim Sürekli isim değiştirerek hayali varlığını devam ettirmeye çalışan, hiçbir hizmet vermeden tümüyle vatandaşın parasını alıp üzerine yatmaya çalışan, İnsanların iyi niyetinden ve kanunların boşluklarından olabildiğince yararlanan, artık Türsab da kayıtları da gözükmeyen ve en son ismi SUNPARK OTELCİLİK olan, daha doğrusu olmayan bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde ne olur birileri dur desin.artık. Bu birileri bir savcı olabilir, bir hakim olabilir, polis olabilir veya jandarma olabilir. Evet açıkça buradan Türkiye kamuoyuna suç duyurusunda bulunuyorum. Daha önce şahsi olarak Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına internetten benzer birçok şikayeti toplayarak yaptığım suç duyurusu hiçbir şekilde dikkate alınmadı. Yılmadım noterden olmayan iki farklı adreslerine ihtarname gönderdim. Yılmadım türsab'a şikayet ettim. Yılmadım Tüketici mahkemesi sıfatıyla Malatya 3. Asliye hukuk mahkemesine dava açtım ve yaklaşık 8-9 ay sonra dava sonuçlandı tabi ki daha önceki davalarda olduğu gibi mahkeme salonuna dahi gelemeyen bu hayali tezgahın sahipleri davayı kaybettiler. Ama ben bunların izini sürmeye devam ediyorum. Herkese saygılar, selamlar


  Kaynak:
  http://www.alosikayet.com/sunpark-otelcilik-nami-diger-sarvan-travel-ve-aplus-tur-hakkinda-sikayettir-.html;jsessionid=d0fxKnyfm4Q0dvwnJ0ToABcE.undefined

  Sanırım bu da son adresleri;
  http://www.sundrella.com.tr/

  YanıtlaSil
 6. Daha önceki adları La Fraise, Aplustur (Demir İstanbul Yatçılık Ltd. Şti. ) olan ve bundan önceki 6333 numaralı yetki belgesi Türsab tarafından iptal edilen bu turizm acentası 6081 numaralı yetki belgesi ile Sarvan Travel ismiyle faaliyetlerine devam etti. Son olarak Sunpark Otelcilik San. Tic. Ltd. Şirketi adıyla faaliyetlerine devam etmektedirler.
  Adres: Eğitim Mah. 1. Açıkgöz Sok. Atak Plaza Ofisi No: 16
  Kadıköy, İstanbul /Türkiye
  Tel: (0212) 696 42 50 – (0216) 358 08 09
  Faks: (0212) 696 4280

  Not: Bu telefon numaraları ile görüşme yaptım. Tamer Demir ve İlkan Demir’in dolandırıcılık işlerine buradan devam ettiklerini tespit ettim.

  http://www.sundrella.com.tr/index.html

  Aplustur Mağduru

  YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.