23 Ekim 2012 Salı

Kurban Bayramı Mesajları

Sevgimizi, hüznümüzü, neşemizi, paylaşacağımız bu günlerin, kardeşlik ve dostluğumuzu daha da pekiştirmesi dileği ile mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, esenlikler dilerim.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramları ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun.

Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizden tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

Birlik, beraberlik içinde, güzel ve mutlu bir Bayram diler. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öperiz.

Delice esen seher yeli, güneşli gün, en parlak gecedir bayram. Yüreklerde bir esinti ve barış paylaşımına en sıcak merhabadır bayram. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekanınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun. Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, güzel ve bereketli bir bayram dileriz.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, bu bayramda duaların kabul olsun. Kurban Bayramın mübarek olsun.

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum. İyi bayramlar.

Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek, sevap niyetiyle etler dağıtılacak. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşması dileğiyle. Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Kainatın ve alemlerin yaratıcısı yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun. Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Kurban bayramınız mübarek olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bugün Mübarek Kurban Bayramı. Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar.

Bayram sabahları, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, kurbanlık sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki “durdurma” düğmesine dokunun. Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar.

Güzellikler içinde, bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Allah'ın yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Bayramınız bereketli olsun.

Tonton bir nine olduğunda, bahçendeki sallanan koltuğuna oturduğunda, eski günlerine daldığında, hatırlayacağın kadar güzel bir bayram dileğiyle.

Bir damla ümit serpilsin yüreğine, mutluluk dolsun günlerine. Hayallerin gerçek, Bayramın kutlu olsun.

Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı özel günler ise hatırlanmayı bilenler için vardır. Bayramınız mübarek olsun.

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin kavuştuğu, mutlu, umutlu nice bayramlara.

Evinizin neşeli, sağlığınızın yerinde, sevdiklerinizin yanınızda olduğu bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Kurban bayramınız kutlu olsun.

Bayramları bayram yapan en önemli unsur, sevgi ve hoşgörüdür. Yüreğinizin sevgi ve hoşgörüyle dolup taşması dileğiyle, bayramınızı kutlarım.

Bayramın tüm insanlara ve insanlığa hayır getirmesi dileğiyle, bayramınızı kutlarım.

Savaşların ve haksızlıkların son bulacağı bir dünya özlemiyle, bayramınızı kutlar, esenlikler dilerim.

Yoksullukların, haksızlıkların, soygun ve vurgunların son bulması umudu ve özlemiyle, bayramınızı kutlarım.

1 yorum:

  1. Gereğinden önce dertlenmek, gereğinden fazla dertlenmektir.


    Montaigne, Denemeler

    YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.