18 Aralık 2012 Salı

Kaçış

Gideceksen, gittiğin yerde kalmayı bil
Dönmeyi düşünüyorsan, aklından sil.
05 Aralık 2012

Paraf

5 yorum:

 1. İnsanlık dışı, makina adamlara, makine kafalı ve makine kalpli bu adamlara boyun eğmeyin. Siz makine değilsiniz. Siz sığır değilsiniz. İnsansınız. Kalplerinizde insanlık sevgisi var. Siz nefret etmezsiniz, sadece sevilmeyenler nefret eder. Sadece sevilmeyenler ve insanlık dışı olanlar.

  Charlie Chaplin

  YanıtlaSil
 2. Canım Parafım,tebrik ederim.Çok güzel yazmışsın.Seni çok seviyorum.Bu arada iyi akşamlar dilerim. ;-)

  YanıtlaSil
 3. Bazen öyle bir ilişkiye tutulursunuz ki, ne sevebilir, ne terk edebilirsiniz. Kör kütük bağlanmışsınızdır aslında... En güzel yıllarınızın, acı tatlı hatıralarınızın ortağıdır; iç çekişmelerinizin müsebbibi, yazılarınızın ilhamı, sohbetlerinizin konusudur. Göz yaşlarınız da, bilinçaltınızda, kahkahanızdadır. Korkunca saklandığınız bir sığınak, coşunca öptüğünüz bir bayrak... Sevdanız riyasız, çıkarsız, karşılıksızdır. Sınırsız ve nihayetsiz; "Ölmek var, dönmek yok"tur. Lakin gün gelir anlarsınız; içten içe bir şeylerin kanadığını... Tutkulu sevdaların gizli hançerleri başlar parıldamaya... Şurasından, burasından eleştirmeye koyulursunuz: "Şöyle görünse, öyle demese, değişse biraz ya da eskisi gibi olsa..." Başkalarını örnek göstermeye, "Bak onlar nasıl yaşıyor" demeye başlarsınız.

  Can Dündar

  YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.