14 Aralık 2012 Cuma

Şarj Kutusu / Geri Kazanım

Kutularla neler yapabileceğinizi bir kez daha gözden geçirmenizde fayda var.

5 yorum:

 1. Dünyada yüce olan her şey nevrotiklerin elinden çıkmıştır.
  Yalnızca onlar dinlerimizi oluşturmuş, başyapıtlarımızı bestelemiştir.

  Marcel Proust

  YanıtlaSil
 2. ''Kınama, takdir etme. Sadece bir tanıksın, ilgisi olmayan bir seyirci. Reddetme. “Bu iyi değil” deme, çünkü bu da bir reddetmektir ve bastırmaya çalışırsın. İlgisiz kal. Sadece seyret ve bak. Merhametle bak ki, iyileştirme gerçekleşsin. İlgisiz, merhametli bir bilinç, yaranın üzerine geldiğinde, yara yok olur, buharlaşır. Neden diye sormaz. Sadece doğaldır, nasılsa öyledir, nasıl oluyorsa öyledir. Bunu söylüyorsam deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Dene ve bu deneyimi sen de kazan. Yolu budur.

  Osho

  YanıtlaSil
 3. Yaşayan bütün toplumlar bile yerkürenin sahibi değildir. Onlar yalnızca, iyi aile babaları gibi ,kullanım hakkına sahiplerdir ; onu daha sonraki nesillere iyileştirilmiş bir halde devretmek zorundadırlar.

  Karl Marx

  YanıtlaSil
 4. Denemeler

  Sözümün akışını bozup güzel tümceler aramaktansa güzel tümceleri bozup sözümün akışına uydurmayı daha doğru bulurum. Bir sözün ardından koşmamalıyız, söz bizim ardımızdan koşmalı, işimize yaramalı, Söylediğimiz şeyler sözlerimizi almalı ve dinleyenin kafasını öyle doldurmalı ki artık sözcüklerini hatırlayamasın. İster kağıt üstünde olsun, ister ağızdan, benim sevdiğim konuşma, düpedüz, içten gelen, lezzetli, şiirli, sıkı ve kısa kesen bir konuşmadır. Güç olsun, zararı yok; ama sıkıcı olmasın; süsten, özentiden kaçsın düzensiz, gelişigüzel ve korkmadan yürüsün. Dinleyen, her yediği lokmayı tadarak yesin.

  Konuşma, Sueton'un, Julius Caesar'ın konuşması için dediği gibi, askerce olsun; ama ukalaca, avukatça,vaizce olmasın. Söylev sanatı, insanı söyleyeceğinden uzaklaştırıp kendi yoluna çeker. Gösteriş için herkesten başka türlü giyinmek, gülünç kılıklara girmek nasıl pısırıklık, korkaklıksa, konuşmada bilinmedik sözcükler, duyulmadık tümceler aramak da bir medreseli çocuk çabasıdır.

  Montaigne

  YanıtlaSil
 5. Adâlet nedir? Ağaçları sulamak.
  Zulüm nedir? Dikenleri sulamak.
  Adâlet, bir nimeti yerine koymaktır; su emen her kökü sulamak değil.
  Zulüm nedir? Bir şeyi kon­maması gereken yere koymak; buysa, belâya kaynak olur ancak.

  Rumi

  YanıtlaSil

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.