2 Şubat 2014 Pazar

Kobra Yılanı

İnsanım diyeni utandıran bu olay Hindistan'da meydana geldi. İki yavru köpek kuyuya düşer. Anneleri de kuyunun başında havlayarak yardım ister.
48 saat kuyuda kalan yavrular, annenin yardım çağrısı ile fark edilir. Lakin fark edilen inanılmaz başka bir olay ise kuyunun dibinde bir Kral Kobra yılanının yavruların yanında olmasıdır. Yılan yavruların kuyuda boğulmalarını önlemek üzere nöbet tutmuş. Bu süre zarfında da onlara en ufak bir zarar vermemiş. Yardımın gelmesiyle birlikte de usulca kuyunun diğer dibine geçip onlar çıkarılana kadar hiç kimseye de bir şey yapmamış. Ormancılar da yavrulardan sonra yılanı da kuyudan çıkarıp ormana salmışlar.

En ölümcül hayvanların bile insanlardan daha fazla birlikte yaşama arzusunu bu olayda da net olarak görüyoruz. Zihinlerimizin peşinde koşan biz insanlar, yaşam hakkına saygıda daima hayvanların hep bir adım gerisinde kalmıyor muyuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.