2 Haziran 2022 Perşembe

Yeşim Taşı


 Yeşim Taşının Faydaları

Her taşın bir adı, anlamı, hikayesi ve faydası vardır. Fiziksel ve metafiziksel birçok faydası olan yeşim taşı özellikle Çinliler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Çinliler yeşim taşının ticaret hayatında bereket ve şans getireceğine inanırlar. Özellikle iş hayatına başlamadan önce yeşim taşından yontulmuş hayvan figürlü tılsımlara dokunup, okşarlar. Böylece daha fazla kazanç elde edeceklerine inanırlar.

Yeşim taşı ruhu ve bedeni tüm hastalıklardan korur. Hastalıkları iyileştirici özelliğe sahiptir. İnsanın içinde bulunduğu ruhsal gerginlikleri azaltarak,  ruhu rahatlatır ve dinlendirir. Ruh ile beden, duygu ve düşünceler arasındaki dengeyi sağlayarak, insanı karmaşadan kurtarır.

İnsanı ikilemde bırakan karışık duygulardan kurtararak daha net olmanızı sağlar. Aşırı duygusallığın insana verdiği zararı engelleyerek, duygusallığın normal ölçülerde yaşanmasına yardımcı olur. En önemlisi insanları duygularının esaretinden kurtarır.  

İnsana, ikili ilişkilerde ve toplumsal ilişkilerde, karşı tarafı etkileme gücü verir.

Pozitif enerji ve sıcaklık veren yeşim taşı, yüzük, bileklik ve kolye olarak kullanıldığında, insana cesaret verir. Akıl ve iradesini güçlendirir. Dürüstlük ve adalet gibi kutsal duyguların ortaya çıkmasını sağlar.

Yersiz korkuları yok eden ve endişeyi azaltan yeşim taşı, sınava giren öğrencilerin odaklanma problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Bunun içinde yeşim taşını sol elinizde taşımalısınız ya da kalbinize yakın bir yere takmalısınız. Yeşim taşı, kullanan insanlar da kibir duygusunun oluşmasını engeller, düş gücünüzü artırarak, güzel rüyalar görmenizi sağlar. İnsanı, sihir ve büyünün olumsuz etkilerinden koruyan değerli bir taştır. Yeşim taşını elinizin içinde tuttuğunu da ısındığınızı ve rahatladığınızı hissedersiniz.

Yeşim taşı bir tür antioksidandır. Denge ve şifa verici özelliğinden dolayı toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.  Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, uzun ve dinç bir yaşam sağlar. Yeşim taşının bilinen en önemli faydası diş ağrısına çok iyi gelen şifalı bir taş olmasıdır. Yeşim taşını ağrıyan dişinize yapışık bir şekilde tuttuğunuzda, diş ağrınızın hafiflediğini hissedeceksiniz. Ayrıca yeşim taşı, diş yapısının gelişimine de katkı sağlamaktadır.

 Göz bozukluğuna iyi gelir ve göz hastalıkları için şifa kaynağıdır. Bunun için yeşim taşının içine bakarak, göz teması sağlamanız gerekir.

Dengeli ve iyileştirici özelliğini yeşil renginden alan yeşim taşı, günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir. Özellikle mesane hastalıklarını iyileştirdiği söylenir. Yine adet sancılarını hafiflettiğine ve doğumu kolaylaştırdığına inanılır.

Yeşim taşının, baş ağrılarını hafifletici özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır. Kalp, damar ve diyabet hastalıklarının tedavisinde de yeşim taşından yararlanılır. Yüksek tansiyonu düzenleyerek, normal seviyeye inmesine yardımcı olur. Ayrıca yeşim taşının akıl hastalığına da iyi geldiğine inanılır.

Yeşim taşı, ikizler, koç, boğa, terazi...

Kullanan ve faydasını gören varsa yorumlar bölümüne yazarsa seviniriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapmak ve siteye üye olmak isteyenler, Gmail hesabı ile siteye üye olabilir, Sitede yorum bölümünde, “yorumlama biçimi” yazan butondan “Google hesabı” yazanı seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.